من که ظرفیت فهم خیلی از صحبت های بزرگان را نداشته ام ولی این جمله امام خمینی(ره) را خیلی می‌فهمم این روزها که:

"این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است"؛

ماه محرم همه چیز دارد: جهاد، عاطفه، عدالت طلبی، خانواده، ایثار، شهادت، گذر از دنیا، توبه، نوزاد و خردسال و نوجوان و جوان و پیر، صبر، قصه، محبت، مهر مادری، عظمت پدری، اندیشه، تشنگی و گرسنگی، انتخاب، جدایی، انفاق، بخشش، رحم، مردانگی، نگی، زندگی ِ عاشقانه، تدبیر، ادب، احترام و . 

. جمیع قصه ها و شخصیت ها در کربلا جمع اند. برای هریک از ما در کریلا الگو و اسوه ای یکتا وجود دارد و هر روضه ای کارکرد دارد.  آدم های جورباجور کفش جفت می کنند به سمت هیئت. این آدم ها با این تنوع خریدار دارند و انتهای دلدادگی ها همین جاست انگار. از این همه یکی دعایش اثر می کند و می گیردو به حرمت همان یک نفر جمع غریق رحمت می شود. آن وقت می شود باران نبارد؟

پ.ن: زن ها می‌آیند کنار گهواره های نمادین حضرت علی اصغرِ حسین علیه اسلام و تابش می دهند؛ نجوا می کنند و با اشک ماجرا را خانمه می دهند؛ می‌گویند با دست های کوچکش گره های بزرگ باز می کند

پ.ن: کاش پای رفتن داشتم. از این هیئت به آن هیئت .

پ.ن: چند روز به چندروز سر نمیزنم به مجازی و فکر می کنم خدا هم به صورت جدی همین رااز من می خواهد.

پ.ن: حتما خدا جور دیگری نظر می کند به مهمان های روضه های حسین(علیه السلام)؛ دعا کنید مرا . این خواهر خیلی خیلی کوچکتان را .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

برج خنک کننده Virginia دانلود موزيک جديد علیشیخ قلب پرسروصدا فروشگاه ساعت باران گروه هنری آدُر در جست و جوی حقیقت خرید و فروش آپارتمان در اندیشه تونل آزادی